Co warto wiedzieć

Choć po kryzysie w branży już ani śladu wciąż można w atrakcyjnej lokalizacji kupić nieruchomość w okazyjnej cenie. Nasi hiszpańscy partnerzy monitorują rynek na bieżąco będąc w kontakcie z zainteresowanymi zakupem. Często taka nieruchomość nie zdąży trafić do ogólnej oferty. Dlatego warto być z nami w kontakcie.

Hiszpania gwarantuje słońce, 340 dni słonecznych w roku, ciepłe lazurowe morze i najlepszy klimat w Europie! To także niskie koszty utrzymania nieruchomości i inny styl życia. Już nie jednych Klientów marzenia o własnej nieruchomości w tym kraju stały się rzeczywistością. Teraz, kiedy nieruchomości są w niskich cenach to łatwiejsze jak myślisz!

Nieruchomości, które są prezentowane na naszej stronie są gruntownie wcześniej sprawdzone. Nasi partnerzy w Hiszpanii wizytują je osobiście i weryfikują przed wprowadzeniem do sprzedaży. Dzięki takiej współpracy jako jedyni z pozycji krajowej mamy dostęp do okazyjnych ofert w najlepszych cenach!

W Hiszpanii nasi partnerzy współpracują z lokalną kancelarią notarialną, bankami,  tłumaczami zaoszczędzając Państwa czas gwarantując komfort, profesjonalną i czytelną transakcję zakupu.

Utrzymanie nieruchomości

Na koszty utrzymania domu czy apartamentu składają się:

  • wielkości nieruchomości
  • jakiego typu jest nieruchomość: mieszkanie, apartament, dom
  • czy na terenie lub w bezpośrednim sąsiedztwie są dodatkowych udogodnienia jak basen czy pola golfowe
  • urbanizacja czyli w jakiej lokalizacji

Dla porównania przedstawiamy orientacyjne koszty utrzymania apartamentu o pow. 63-68m2 zlokalizowanego w urbanizacji z basenem wspólnotowym:

  • roczny czynsz około 150-350 EUR
  • podatek katastralny – do zapłaty raz w roku około 200 EUR w większych aglomeracjach np. Alicante, w mniejszych miastach około 150 EUR
  • media: woda + śmieci około 20 EUR na osobę (rozliczenie kwartalne), energia zgodnie ze zużyciem odczyt  licznika około 20-25 EUR przy normalnym korzystaniu (rozliczenie co 2 miesiące)

Koszt utrzymania nieruchomości w Hiszpanii jest dużo niższy w porównaniu do warunków w Polsce, dodatkowo odciążają koszty największe w postaci ogrzewania nieruchomości.