Jak kupić

Gdy podejmiecie Państwo decyzję o zakupie nieruchomości w Hiszpanii przeprowadzimy Was wspólnie z partnerami hiszpańskimi przez czytelny proces zakupu.

Wybierając współpracę z nami do zakupu nieruchomości w kredycie nasi partnerzy na miejscu sprawdzą najlepszą ofertę kredytowania w poszczególnych bankach jeśli wybrana nieruchomość będzie spoza oferty przejęcia bankowego.

Aby procedura była sprawna, Klienci udający się do Hiszpanii po zapoznaniu się wcześniej z zaprezentowanymi ofertami powinni zabrać ze sobą podstawowe dokumenty przygotowane w Polsce. W tym procesie pokierujemy Państwa na miejscu w kraju, co znacznie ułatwi Państwu przejście przez ten etap formalności.

Nasi partnerzy na miejscu w Hiszpanii poprowadzą procesem przygotowania podstawowych dokumentów. Dopilnują kontrakt rezerwacyjny na wybraną nieruchomość, przygotują niezbędne dokumenty i tłumaczenia do banku i aktu notarialnego. Wszystko po to aby zapewnić Państwu jak najmniej formalności po stronie kupującego.

Dla zainteresowanych dłuższym pobytem w Hiszpanii nasi partnerzy pomogą przy wyrobieniu niezbędnego numeru N.I.E. Dla osób z krótką wizytą wygodniej będzie wyrobić go w kraju udając się do ambasady Hiszpanii. Podpowiemy jak załatwić formalności.

Będzie niezbędne otwarcie rachunku w jednym z hiszpańskich banków koniecznego do złożenia depozytu rezerwacyjnego na nieruchomość. Wpłata depozytu jest obowiązkowa zarówno przy zakupie nieruchomości nowej od dewelopera jak i z „drugiej ręki”. Jest to kwota rezerwacyjna 3.000-6.000€, która będzie pełniła rolę zadatku i zaliczona na poczet ceny zakupu. Określona będzie w umowie przedwstępnej sprzedaży. Na otwarty rachunek będzie można przetransferować pieniądze z kraju do zakupu nieruchomości. Rachunek ten będzie potrzebny również do obsługi opłat eksploatacyjnych za dom czy mieszkanie. Pomożemy w tym na miejscu.

Będziemy obecni z państwem na spotkaniu u notariusza. Umowa jest sporządzana tylko w języku hiszpańskim. Zapewnimy tłumaczenie. Na  życzenie można zapewnić sobie tłumacza własnego. Po podpisaniu umowy należy wpłacić pozostałą cześć ceny sprzedającemu jeśli nieruchomość jest z „drugiej ręki”. Jeśli nabywany lokal jest od dewelopera wpłaty zazwyczaj są podzielone na transze wraz z postępem prac budowlanych. Umowa końcowa będzie wtedy równoznaczna z przeniesieniem własności. Po umowie notarialnej do 30 dni należy zapłacić 10% podatek VAT od zakupu nieruchomości i 3% kosztów notarialnych.

Ostatnim etapem będzie przepisanie licznika energii i wody a także wizyta w administracji obiektu do zarejestrowania się we wspólnocie i odbioru dostępu do części wspólnych nieruchomości.

Decydując się na współpracę z nami zapewnimy komfortowy proces zakupu i indywidualne doradztwo. Naszym Klientom po zakupie nieruchomości zwracamy koszty podróży i zakwaterowania.